SLA - PLZ
X
05.03.2018 | Redakce

Sigma díky gólu z 90. minuty zdolala Karvinou 3:2

Sigma ukončila čekání na první jarní vítězství. V domácím utkání proti vedoucí Karviné sice dvakrát prohrávala, nejprve 0:1 a poté 1:2, ovšem v obou případech dokázala vyrovnat a v 90. minutě dokonce strhla zápas na svou stranu. Hrdinou zápasu byl Rostislav Baďura, který zaznamenal dva góly.

19.kolo  •  po 5.3.2018  •  13:00
SK Sigma Olomouc
3:2
MFK Karviná

Poločas: 1:1
SK Sigma Olomouc: Hruška – Galus, Kodeš, Kotouč, Surzyn, Nízký (79. Beňa), Kubáč (84. Macháček), Baďura, Grečmal, Kamas (70. Raab), Chytil (39. Vybíral).
MFK Karviná: Ciupa – Bernatík (65. Gros), Coma, Egri, Moskál, Putyera, Řapek, Sas, Šulek, Galuška (73. Rokyčák), Prybluda.

Branky: 60. a 90. Baďura, 43. Kamas – 3. Putyera, 49. Prybluda. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Polák. ŽK: Putyera, Řapek (KAR). Diváci: 60.

Sigma chtěla v utkání poprvé na jaře naplno bodovat, navíc naposledy prohrála 0:4 v Brně. Proti však stála Karviná, která je v čele moravské skupiny Juniorské ligy a v posledním kole si snadno poradila s Jihlavou v poměru 6:2.

Oba předchozí vzájemné duely v této sezoně vyhrála Karviná a to, že jí to na Sigmu jde potvrzovala i nyní. Hosté se totiž prosadili prakticky z prvního nebezpečnějšího útoku, na jehož konci stál Oliver Putyera. V následujících minutách míč častěji držela Olomouc, která se i několikrát dostala k zakončení, ale neuspěla.

Domácí se ale přece jen dočkali, a sice dvě minuty před koncem úvodní pětačtyřicetiminutovky, kdy na 1:1 vyrovnával Vojtěch Kamas. Karviné ovšem vyšel parádně i vstup do druhého poločasu, když se po pár minutách prosadil Bohdan Prybluda a hosté znovu vedli, tentokrát 2:1.

Sigma se však nevzdala, ustála několik nebezpečných situací kolem své branky a dvakrát udeřila. V šedesáté minutě vyrovnal na 2:2 Rostislav Baďura, a když už to v samém závěru vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, udeřil znovu tentýž hráč a zajistil svému mužstvu tři body za vítězství 3:2. Hosté už totiž na tento last-minute gól zareagovat nestihli a s Olomoucí tak poprvé v sezoně prohráli.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.