27.05.2019
BNO - BOH
07.04.2014 | Michal Kvasnica

Sigma o svém vítězství nad Libercem rozhodla hned v úvodu zápasu

OLOMOUC – Podle papírových předpokladů měl být souboj mezi Sigmou Olomouc a libereckým Slovanem velmi vyrovnaný, realita však byla jiná. Domácí o svém vítězství rozhodli hned zkraje utkání a nedali hostům šanci vrátit se do utkání. Sigma nakonec porazila Slovan 3:0.

31.kolo  •  po 7.4.2014  •  14:00
SK Sigma Olomouc
3:0
FC Slovan Liberec

Poločas: 3:0
SK Sigma Olomouc: Blaha – Kováč, Svozil, Šindelář, Stříž – Navrátil, Habusta (59. Banovec), Richter (72. Bala), A. Ševčík (82. Holub) – Chorý, Rolinc.
FC Slovan Liberec: Kolář – Bong, Egert, Pokorný, Beníšek (46. Bělíček) – Novotný, Soungole (75. Dydiwicz), Bouška (80. Vojtěšek), Krejčí (46. Káva) – Frimmel, Ambrož (69. Lanfranchi).
Branky: 3. Navrátil, 5. Rolinc, 45. Chorý. Rozhodčí: Antoníček – Peřina, Drápal. ŽK: Novotný, Soungole. Diváci: 100.

Jakoby svěřenci trenéra Vavrušky zůstali v úvodních minutách zápasu po dlouhé cestě myšlenkami ještě v autobuse. Jinak totiž jejich vlažný vstup vysvětlit nelze. Po třech minutách hry nechali hosté Richtera krásným pasem vybídnout Jana Navrátila, který si nechal spadnout míč a prvním dotekem jej obloučkem uklidil za vybíhajícího Koláře. Aby toho nebylo málo, bylo to v 5. minutě už o dva góly. To se po centru zprava k míči dostal důrazný Jakub Rolinc, natlačil se před bránícího stopera a zblízka s přispěním břevna skóroval.

Další branku měl na kopačce Adam Ševčík, ke kterému se míč dostal po hezké kombinaci spoluhráčů. Jeho tvrdá rana však pouze lízla břevno. Neprosadil se poté Rolinc, jehož křižná rána mířila těsně mimo, ani Stříž, který v těžké pozici mířil zblízka nad.

Pasivita hostů pokračovala, a tak měl Kolář, podle počtu vychytaných nul (10) nejlepší brankář Juniorské ligy, stále hodně práce. S tvrdou Rolincovou střelou z vápna si ještě poradil, na gól Tomáše Chorého ze 45. minuty už byl ale krátký. Devatenáctiletý útočník na brankové čáře doklepl do sítě Ševčíkův pokus z úhlu.

Po přestávce hosté vystřídali a jejich hra se o něco zlepšila, vyložené šance si však stále nevytvářeli. Tu největší měl v 63. minutě Káva, který se ve vápně chystal k zakončení, ale na poslední chvíli o míč přišel. Chvíli nato spálili obrovskou šanci oba olomoučtí útočníci. Rolincovu střelu nejdříve Kolář vyškrábl na tyč přímo před osamoceného Chorého, který však ve stoprocentní šanci zakopl o míč. Následnou střelu namířil pouze do clonících beků.

Uzavřít skóre zápasu mohl aktivní Navrátil, kterému však střela z první nesedla a mířila nad Kolářovu branku. Duel mezi Sigmou a Libercem tak dopadl zaslouženým vítězstvím pro domácí.

Ohlasy trenérů

Radim Kučera (SK Sigma Olomouc): „Měli jsme výborný vstup do utkání, kluci hráli s velkou chutí, první poločas byl v naší režii. Ve druhém Liberec vyrovnal hru, předvedl dobrý výkon, potvrdil, že je v tabulce nahoře. Škoda jen, že jsme spálili další šance.“