SLA - PLZ
X
25.02.2018 | Dominik Rejthar

Slovácko po strašidelném začátku dotáhlo třígólový náskok Zlína

Po šestadvaceti minutách hry vypadala juniorka Slovácka na ručník. Prohrávala o tři branky, ale poté zmobilizovala své síly a povedlo se jí ve zbytku duelu dotáhnout třígólovou ztrátu na vedoucí Zlín.

18.kolo  •  ne 25.2.2018  •  14:30
1.FC Slovácko
3:3
FC Fastav Zlín

Poločas: 1:3
1.FC Slovácko: Daněk – Hani (26. Tischler), Flasar (69. Mareš), Šimko, Machalík, Šumulikoski, Rezek, Kubala, Pospíšil, Hellebrand (69. Vaďura), Vasiljev.
FC Fastav Zlín: Šiška – Kopilec (64. Červenka), Košák, Tkadlec A., Votava (90. Tkadlec R.), Nečas, Zahradník, Gettler (85. Matyáš), Venený, Mlýnek M., Bychovskij (55. Novák).

Branky: 31. Šumulikoski, 49. Kubala, 74. Machalík – 1. Kopilec, 15. Gettler, 26. Votava. Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Dohnálek. ŽK: Šumulikoski, Hellebrand – Venený. Diváci: 50.

Přímo snový vstup do zápasu zažili fotbalisté Zlína. Po hrubé chybě v domácí defenzívě se z prostoru penaltového puntíku hladce prosadil hned v první minutě hry Adam Kopilec. Ještě větší radost propukla na hostují straně poté, co se po hezké kombinaci prosadil Vilém Gettler. Na druhé straně naopak tutovku spálil Pospíšil a udeřilo proto, jak to bývá, na druhé straně.

Matěj Votava potvrdil roli kanonýra a po přihrávce chladnokrevně skóroval ze šestnáctky. Se Slováckem to nevypadalo dobře, ale po vystřídání chybujícího beka Haniho a kontaktní brance se dostal tým z Uherského Hradiště zpět do hry. V závěru se ve vápně nejlépe zorientoval zkušený Veliče Šumulikoski, jenž propasíroval balon za brankáře Šišku.

Poločasová přestávka pomohla více domácím. Na začátku druhé půle vrátil Slovácko na těsný dostřel přesnou střelou Filip Kubala. Zaděláno bylo rázem na drama. Domácí celek navíc stupňoval svůj tlak a přicházely i vyložené šance. Zároveň je ovšem juniorka Slovácka o sto šest pálila. Přesto se ale dočkala srovnání. Odražený balon z první poslal bez váhání do sítě David Machalík.

Strhnout vedení na domácí stranu mohl následně ještě Rezek, který nicméně ve vyložené příležitosti selhal. Utkání bohaté na góly skončilo proto remízou.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.