27.08.2018
OLO - ZLN
07.10.2017 | Marek Janoš

Slovácko porazilo Sigmu díky skvělému prvnímu poločasu

Slovácko si drží první místo v tabulce moravské části Juniorské ligy, v dohrávce devátého kola doma porazilo Olomouc vysoko 4:2. Tým z Uherského Hradiště si vypracoval v prvním poločase náskok 4:0, ve druhé půli pak Hanáci snížili, ale na vyrovnání se už nezmohli.

9.kolo  •  so 7.10.2017  •  11:00
1.FC Slovácko
4:2
SK Sigma Olomouc

Poločas: 4:0
1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Tkáč, Hani, Flasar, Křivánek, Pospíšil, Ťok (70. Žák), Mareš (65. Minx), Yu, Kubala.
SK Sigma Olomouc: Reichl – Juráš (60. Spáčil), Diblík, Vichta (73. Kiška), Antl, Romero (62. Nízký), Voleský, Chytil (46. Zlatohlávek), Krayzel, Bala, Zmrzlý (46. Baďura).
Branky: 15. Křivánek, 20. Pospíšil, 36. Yu (pen.), 41. Ťok – 63. Voleský (pen.), 69. Baďura. Rozhodčí: Mrázek – Dresler, Pochylý. ŽK: Tkáč, Mareš – Juráš. Diváci: 100.

Slovácko porazilo Sigmu a zůstává v tabulce první. Hosté přitom začali na Valentově stadionu lépe. Ve čtvrté minutě se do gólovky dostal Romero, ale narazil na Trmala. Hosté v úvodní čtvrthodině byli lepší.

Jenže potom se prosadil domácí kapitán Lukáš Křivánek. Jeho první střela mířila mimo, ale v 15. minutě už mířil přesně. Sigma se najednou stáhla, ale nevyvarovala se chyb v obraně, a tak se po centru Mareše prosadil Kryštof Pospíšil. Hostům se nedařilo dostat zpátky do hry a Reichl musel likvidovat šanci Kubaly.

Ve 36. minutě vedení Slovácka na 3:0 navýšil Kanghyun Yu z penalty, kterou sám vybojoval. Povedený poločas domácích gólově zakončil Tomáš Ťok, když pohodlně proměnil další přečíslení Slovácka.

Hosté po pauze vystřídali, ale lépe se dařilo Slovácku. Juroška ovšem svou šanci střelou nezakončil a Yu zase mířil těsně mimo. A tak se prosadili hosté. Po faulu Mareše kopal penaltu Patrik Voleský a nedal Trmalovi šanci.

Dvacet minut před koncem se Sigma dotáhla díky povedené střele Rostislava Baďury na rozdíl dvou branek. Ve finální fázi si ale hosté nepočínali příliš nebezpečně a Trmal si připisoval rutinní zákroky. Na druhé straně minul v dobré pozici Yu, a když nesnížil za Olomouc Zlatohlávek, bylo zřejmé, že Slovácko už dokráčí k vítězství 4:2.