SLA - PLZ
X
28.05.2018 | Jakub Kudláč

Slovácko vyhrálo na Spartě a Juniorskou ligu zakončilo na stříbrné pozici

Junioři Slovácka už sice ztratili naději na zisk mistrovského titulu, na půdě Sparty ale měli i tak o motivaci postaráno. V případě tříbodové výhry se totiž mohli dostat na druhou příčku, což se jim nakonec díky obratu v závěru utkání a výhře 3:1 povedlo. Pražané skončili pátí.

9.kolo  •  po 28.5.2018  •  13:00
AC Sparta Praha
1:3
1.FC Slovácko

Poločas: 1:0
AC Sparta Praha: Štorc – Maksič, Penc, Tasič (72. Pavlík), Burda, Palečko, Špaček, Da Cruz (81. Sedláček), Alexandr, Mohamed, Čajkovský (68. Baftijar).
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Hani, Leskovjan, Čajka (52. Řihák), Řehola (57. Obdržálek), Hajnoš (61. Pernica), Mareš, Pospíšil, Vaďura, Minx.

Branky: 35. Trmal (vl.) – 84. a 90+2. Pospíšil, 79. Pernica. Rozhodčí: Marek – Koval, Vlček. ŽK: Tasič, Burda – Flasar, Pospíšil. Diváci: 80.

Moravané byli od začátku utkání aktivnějším týmem, přes pozornou obranu Sparty se ale těžko dostávali do šancí. Jedna taková se jim naskytla po dvaceti minutách po rohovém kopu, kdy se balón odrazil příhodně poblíž brankové čáry, nikdo z hostí jej ale nedokázal dostat do sítě.

Na Strahově se nadále čekalo na nějaký pohledný moment, obecně ale platilo, že hrají více hosté. A když už tedy Sparta nic, o její gól se postaralo samo Slovácko. Dalekonosný centr Tasiče z pravé strany gólman Matouš Trmal značně podcenil, přičemž míč se od tyčky odrazil do jeho zad, od kterých balón nadále putoval do sítě.

Ve druhé půli sice gólman Slovácka vytáhl nějaký ten zákrok, jeho tým ale nadále gólově ztrácel. Slovácko třikrát vystřídalo a oživilo hru, především tedy ofenzivní část. A přineslo to úspěch: V 79. minutě z hranice vápna vypálil do protipohybu Štorce Libor Pernica a vyrovnal.

A za pět minut už hosté vedli, když se Kryštofu Pospíšilovi povedla střela z pravé strany. Pražané se při závěrečné standardní situaci ještě pokusili o vyrovnání a do vápna poslali svého brankáře, efekt to ale přineslo negativní. Kryštof Pospíšil se dostal k míči a střelou do prázdné brány pojistil výhru Slovácka 3:1

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.