27.05.2019
BNO - BOH
20.02.2017 | Daniel Kinc

Sparta jediným gólem vyhrála pražské derby, navíc klokani dohrávali v devíti

PRAHA – Sparta zvládla vstup do jarní části a díky jedinému gólu Youssoufa Dao porazila v malém pražském derby Bohemians Praha 1905 1:0. Klokani navíc zápas dohrávali v devíti mužích, v 83. minutě byl vyloučen Dominik Kostka a v nastavení i Bernardo Frizoni.

17.kolo  •  po 20.2.2017  •  13:00
Bohemians Praha 1905
0:1
AC Sparta Praha

Poločas: 0:1
Bohemians Praha 1905: Dařina – Brak, Charvát, Rothe, Vaníček (77. Horizrál), Blecha (46. Frizoni), Kostka, Bassey (46. Hadi), Káš, Vacík, Artemuk (84. Věchtík).
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Vatajelu, Havelka, Cabadaj, Špaček (83. Palečko), Frýdek (77. Traore), Holzer, Matoušek, Dao (89. Novotný).
Branka: 17. Dao. Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár. ŽK: Kostka, Brak – Špaček. ČK: 83. Kostka, 90+1. Frizoni (BOH). Diváci: 100.

Pražské derby začali aktivněji sparťané, ale branky se z úvodního tlaku nedočkali. Na první branku však nemuseli čekat dlouho. Po čtvrthodině hry zamířil Vorlův dlouhý nákop z obranné poloviny k nabíhajícímu Youssoufu Daovi, který zůstal zapomenutý za obranou, nezazmatkoval, udělal brankáři kličku doprava a zakončil po zemi do odkryté části branky.

Postupem času se hra vyrovnala a náznaky šancí měli také domácí klokani, ale vytouženého vyrovnání se do konce první půle nedočkali.

Ve druhém poločase měli Bohemians první šanci po rohovém kopu, kdy míč po prudkém centru proskákal až k volného Brakovi, který ale v dobré pozici nasměroval balón nad břevno branky Sparty. Z brejku mohli svůj druhý gól přidat hosté, když se za obranu opět dostal Dao a vybíhajícího brankáře dokázal ladně přelobovat, ovšem bránící hráči Bohemians dokázali míč vykopnout z brankové čáry.

O sedm minut později si připsal Vorel dobrý zákrok po prudké střele z hranice šestnáctky, když neposedný míč vyrazil pohotově na roh. Svou možnost měli i sparťané, kteří se dostali taktéž ke střele z hranice šestnáctky, ale Dařina byl připraven a dokázal udržet naděje domácích na bodový zisk.

Ty však prudce klesly v poslední desetiminutovce, když druhou žlutou kartu za faul ve středu hřiště obdržel Kostka, a hřiště tak po červené kartě musel předčasně opustit. Hosté mohli přesilovku bleskově využít. Dao se dostal k tvrdé střele z okraje vápna, ale Dařina se opět zaskvěl a jeho ránu vytáhl na rohový kop.

Domácím už mnoho sil na vyrovnání nezbylo, navíc v první minutě nastavení přišlo další vyloučení, když Frizoni musel stáhnout k zemi unikajícího Rajmona, a také on opustil dějiště klání po červené kartě předčasně. Sparťané si v závěru hubený náskok při dvojnásobné přesilovce hráčů na trávníku pohlídali a načali jaro tříbodovou výhrou!