27.08.2018
OLO - ZLN
26.11.2017 | Petr Dejnožka

Stíhačka Baníku nestačila, body zůstaly ve Zlíně

Fotbalisté zlínského Fastavu dokázali na vlastním hřišti v souboji s Baníkem Ostrava potvrdit roli favorita a připsali si tři body. Za vítězstvím vykročili již v prvním poločase, zejména v závěru ale Ostravští nepříjemně kousali a nakonec po pětibrankové přestřelce padli výsledkem 2:3. Díky zaváhání vedoucí Karviné se boj o první příčku dramatizuje, Zlín nyní ztrácí již pouhé dva body.

15.kolo  •  ne 26.11.2017  •  11:00
FC Fastav Zlín
3:2
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:0
FC Fastav Zlín: Šiška – Votava (77. Nečas), Holík, Košák, Tkadlec, Žikol (60. Mlýnek M.), Zahradník, Štípek (87. Mlýnek V.), Podio, Bartolomeu, Venený.
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis, Jakubov O., Kania (71. Hejl), Lehnert, Bolf, Mládek (46. Jakubov A.), Macej, Hykel, Pokorný, Stáňa.
Branky: 34. Štípek, 53. Votava, 81. Mlýnek M. – 80. Macej, 88. Lehnert. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Lakomý. ŽK: Podio – Jakubov A. Diváci: 65.

Zlín vykročil do utkání s jasným cílem a za ziskem tří bodů si šel od úvodní rozehrávky. Během prvních minut si ale vážnější situaci před ostravským brankářem Chmielem dlouho nevytvořil. První branky se fanoušci ve Zlíně dočkali až ve 34. minutě, kdy mohl po přesném zakončení zvednout ruce nad hlavu domácí David Štípek.

Vstřelená branka Fastav povzbudila, soupeř nedokázal v první půli vyprodukovat ani jednu střelu mezi tři tyče domácí branky a po pauze musel dotahovat.

I po přestávce však Fastav ukazoval, že má utkání ve svých rukou, po navýšení náskoku Matějem Votavou se zdálo, že nebude co řešit. V poslední desetiminutovce ale Baník duel dokázal zdramatizovat a dokonce sahal po zisku bodu.

Nejprve sice v 81. minutě dokázal na trefu Martina Maceje v rychlém sledu odpovědět stejným metrem střídající Martin Mlýnek, o chvilku později to již zase bylo pouze o gól. Přesným zakončením překonal zlínského gólmana Lukáš Lehnert. I přes velkou snahu již Baník srovnat nedokázal a ze hřiště Fastavu si nakonec odvezl porážku v poměru 2:3.