27.05.2019
BNO - BOH
27.04.2015 | Josef Janda

Táborsko uhrálo proti Brnu překvapivou remízu

SEZIMOVO ÚSTÍ – Hodně nečekaný výsledek 1:1 se zrodil na jihu Čech, kam zavítala v rámci 32. kola brněnská Zbrojovka. Domácí Táborsko přečkalo během zápasu několik gólových šancí soupeře a samo se dostalo krátce po přestávce do vedení, když se trefil Svojše. Zbrojovka vyrovnala po hodině hry, víc už ale nezvládla. Táborsko podržel vynikajícím výkonem brankář Kudrna, na kterého si už v závěrečné převaze žádný z brněnských hráčů nepřišel. Jihomoravané tak v boji o titul ztratili dva body a na druhou Příbram mají náskok jediného bodu.

32.kolo  •  po 27.4.2015  •  17:00
FC MAS Táborsko
1:1
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 0:0
FC MAS Táborsko: Kudrna – Smetana, Knotek, Surynek (90. Jaroš), Škarda, Ciku, Sazma, Michalec, Němec (90. Bouška), Svojše, Hovorka.
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Krška (81. Pazourek), Sedlo, Boček (65. Štrombach), Duda (56. Pospíšil), Vávra, Bednář, Přichystal (88. Šembera), Sedlák, Weber, Moukanza.
Branky: 47. Svojše – 60. Přichystal. Rozhodčí: Cihlář – Kouba, Simbar. ŽK: Sazma (TAB). Diváci: 80.

První gólovku zápasu si vypracovalo Brno po jedenácti minutách, Tomáš Weber ale při zakončení selhal. Dostal pas asi jedenáct metrů před branku, odkud poslal střelu jen kousek od Kudrny. Domácí gólman tak musel vytasit první vážnější zákrok. Za sedm minut se v útoku předvedlo také Táborsko, konkrétně Němec se Surynkem. Němec se dostal s míčem do vápna a vybídnul ke skórování Surynka. Jeho pokus ze slušné pozice ale skončil nad brankou. Němec se snažil prosadit i po půlhodině hry, jenže Boček jeho pokus spolehlivě zblokoval.

Brno hodně zahrozilo před koncem poločasu, domácí obrana ale střely Přichystala i Kršky zblokovala. Dvě minuty před přestávkou ještě zazdil tutovku Moukanza, když se nádherně opřel na hranici šestnáctky do míče a Kudrna předvedl excelentní zákrok. Do kabin šly týmy za stavu 0:0.

Ve 47. minutě se už síť rozvlnila, k překvapení hostů právě ta jejich. Po sérii narážeček už se zdálo, že domácí vhodnou chvíli k zakončení prováhali. Nakonec po drobném zmatku před brankou procpal míč za Halouskova záda Jakub Svojše, čímž dostal Táborsko do vedení 1:0. Úvod druhé půle patřil domácím, kteří Brňany k ničemu nepouštěli. Naopak Němec hlavičkoval v 55. minutě hodně nebezpečně, až musel Halouska vytlačit míč na roh. Poté hosté hru zlepšili a po šedesáti minutách se dočkali vyrovnání. Jakub Přichystal využil k vyrovnání přízemní centr z levé strany.

Po vyrovnání už byli hosté jasně aktivnější a nechybělo mnoho, aby se dostali do vedení. Vávra hlavičkoval do tyčky a po chvíli dalšího obléhání o kousek netrefil šibenici Moukanza. Čtvrt hodiny před koncem byli blízko gólu znovu hosté. V další slušné pozici se octnul Přichystal, jenže vyražený míč dorazil jen nad branku. Poslední chvilky zápasu natáhli domácí dvěma střídáními, načež mohli začít slavit překvapivý bod za remízu 1:1.

Hráč utkání: Václav Kudrna (FC MAS Táborsko)
Gólman Táborska chytil minimálně čtyři gólové šance a byl domácím velkou oporou, čímž velkou měrou přispěl k nečekanému bodu.

Ohlasy trenérů

Zbyněk Jaroš (FC MAS Táborsko)

„Dnes jsme Brno asi hodně naštvali. Lídrovi soutěže jsme sebrali body, což nás těší. Snažíme se v každém zápase bojovat, abychom nedohráli ligu s ostudou. K úspěchu vedl týmový výkon, všichni kluci makali. V brance nás podržel Kudrna, který zlikvidoval několik vyložených příležitostí. Soupeř byl lepší, přesto jsme bod ubojovali. Soupeř měl i tyčku, štěstí stálo při nás.“

Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno)

„Přijeli jsme v pozici favorita, což jsme nezvládli. Pokud chceme soutěž vyhrát, musíme přidat, dnes to bylo málo. Soupeř hrál houževnatě, poctivě bránil a bojoval o každý balón. Několikrát jsme vystřídali a poslali do hry kreativní hráče, což nám ale nakonec nepomohlo. Brankář Kudrna chytal výborně, nedokázali jsme mu dát víc než jeden gól. Šancí jsme měli hodně, koncovka ale nefungovala.“