JAB - PLZ
X
07.05.2018 | Daniel Kinc

Třinec potřetí za sebou vyhrál, tentokrát uspěl na hřišti Slavie

Junioři Třince zažívají úspěšné období v nadstavbové skupině B. Po domácích výhrách nad Brnem a Bohemians 1905 tentokrát uspěli i v hlavním městě, kde porazili pražskou Slavii 1:0. O exportu tří bodů do Slezska rozhodl přímým kopem Matej Ižvolt.

6.kolo  •  po 7.5.2018  •  13:00
SK Slavia Praha
0:1
FK Fotbal Třinec

Poločas: 0:1
SK Slavia Praha: Radotič – Drozda, Schnürer (46. Beňo), Sintean (46. Krobot), Mitrano, Lauricella A. (69. Petrák), Škarda (46. Azilinon), Schneider, Havrda, Bjeloš, Rondič.
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Markiefka, Lanc, Konečný (86. Potůček), Velner, Celba, Cieslar, Zahaluk (73. Chloň), Cienciala (69. Nieslanik), Ižvolt, Hykel (80. Ceniga).

Branka: 41. Ižvolt. Rozhodčí: Berka – Wilczek, Melichar. ŽK: Mitrano, Schneider, Rondič – Zahaluk, Ciencala, Cieslar. Diváci: 100.

První možnost v utkání dvou červeno-bílých celků měli Pražané, když se po čtyřech minutách hry dostal za obranu Schnürer, ale centrovaný míč z pravé strany nezpracoval podle představ. Hra se následně vyrovnala a do útočných akcí se hnali také fotbalisté ze Slezska.

Nakonec se do vedení po několika zahozených šancích obou celků dostali hosté. Ve 41. minutě se k exekuci přímého kopu postavil Matej Ižvolt, míč parádně zakroutil kolem zdi na bližší tyč a jeho rána zapadla do sítě.

Domácí vstupovali do druhé půle s touhou co nejrychleji vyrovnat a v jejím úvodu byli aktivnější. Slavisté ale nemohli najít ideální pohodu, většinu akcí brzdily fauly a nepřesnosti při rozehrávce. Největší šanci na vyrovnání měli sešívaní dvanáct minut před koncem, hosty z Třince však zachránila tyč.

Tlak Pražanů pochopitelně pokračoval, nicméně hosté těžili z okének v obraně a hnali se do brejků. Jeden takový mohli zužitkovat, a pojistit tak svůj náskok, chvíli před koncem, ale brankář Radotič parádně zasáhl. Jeho spoluhráči se už však na vyrovnání nezmohli, a tak si Třinec z hlavního města odvezl tři body po nejtěsnější výhře 1:0.