18.02.2019
OLO - JIH
27.05.2018 | Matěj Vybíral

Třinec vyloupil Plzeň a jde průběžně do čela skupiny o umístění

V posledním kole Juniorské ligy zavítal Třinec v rámci nadstavbové skupiny B na hřiště Viktorie Plzeň. Na stadionu v Luční sehrál skvělý zápas, sice prohrával, ale po červené kartě domácího Čiháka dominoval a obrátil na konečných 2:1. Slezané se tak posunuli na průběžnou první příčku skupiny o umístění a doufají, že Brno ztratí v souboji s Bohemians. Plzeň zůstane nejlépe sedmá, celkově tedy sedmnáctá.

9.kolo  •  ne 27.5.2018  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
1:2
FK Fotbal Třinec

Poločas: 1:1
FC Viktoria Plzeň: Mařík – Suchý, Čihák, Pek J. (60. Ryška), Kadar, Řežáč (76. Uzlík), Vilček, Svoboda, Pavlík, Pek O., Arzberger (66. Holík).
FK Fotbal Třinec: Misiorz – Markiefka (81. Cieslar), Chloň, Lanc, Velner, Celba, Samiec, Hykel (89. Jež), Bedecs, Ižvolt, Zahaluk (86. Potůček).

Branky: 19. Čihák – 39. Bedecs, 66. Ižvolt. Rozhodčí: Nenadál – Hrabovský, Pečenka. ŽK: Kadar, Pavlík, Pek O., Vilček, Ryška – Hykel, Velner, Cieslar. ČK: 31. Čihák (PLZ). Diváci: 100.

Třinec vstoupil do utkání velmi aktivně a toužil vybojovat tři body a posunout se na první pozici nadstavbové skupiny B. Vypracoval si dvě obrovské šance hned po sobě. Ve třinácté minutě Velner odcentroval na přední tyč na Celbu, s jehož razantní hlavičkou si ale Mařík dokázal poradit. Z následného rohu ale přišla ještě větší šance, Samiec se dostal k odraženému míči a z levé strany napálil bližší tyč!

Viktoria se osmělila a z ojedinělé šance se dostala do vedení. Arzbergerův tečovaný pokus skončil mimo a Plzeň měla k dispozici roh. Centr Pavlíka se snesl přesně na hlavu Filipa Čiháka, který míč tvrdou hlavičkou usměrnil do sítě. Hosté však dále dominovali a mohli mít další šanci, Hykel se řítil do pokutového území sám na brankáře, ale těsně před šestnáctkou ho stáhl k zemi střelec první branky Čihák a viděl přímou červenou kartu, Viktoria tak musela hrát hodinu o deseti.

Srovnáno mohlo být hned po následném přímém kopu. Ižvolt vypálil sice jen do zdi, která srazila míč na roh, třinečtí hráči reklamovali ruku, ale tu nepotvrdilo ani video, které je na Juniorské lize opět testováno a sudí se na něj šel podívat. Z následného rohového kopu však přišla další obrovská šance. Hlavička Bedecse skončila na zadní tyči a dorážku Velnera vychytal skvělý Mařík.

Plzeňský brankář byl v permanenci i o dvě minuty později. Matej Ižvolt ostře vypálil z hranice šestnáctky, ale Mařík vytěsnil míč na další roh. Ten Viktoria sice ubránila, ovšem z další akce už inkasovala. Celba našel dloubáčkem za obranu Imricha Bedecse, jenž dokázal přelobovat Maříka a před koncem poločasu srovnal.

Třinec byl díky početní výhodě aktivnější i ve druhé půli. Druhou branku mohl vsítit Samiec, jemuž hlavou přiťukl míč Hykel, ale třinecký záložník nepřekonal přemisťujícího se Maříka. O tři minuty později Petr Chloň přešel přes obránce a z pětadvaceti metrů po zemi vypálil, jeho dobrý pokus se otřel o pravou tyč.

Poté už však hosté vytěžili z tlaku rozhodující branku. Matej Ižvolt obdržel pas za obranu, zbavil se dotírajícího obránce a z úhlu propálil Maříka. Viktoria se už nepropracovala k žádné tutovce. Zajímavou šanci však vytvořil při svém debutu za juniorku střídající Václav Uzlík, ale Holík na míč těsně nedosáhl. Třinec tak uhájil vedení 2:1 a bere na závěr sezóny tři body.