SLA - PLZ
X
04.03.2018 | Marek Kratochvíl

Z 0:2 na 5:2, teplický obrat v Plzni posunul Severočechy na čelo tabulky

Tepličtí nezačali v Plzni ideálně a přes herní převahu v úvodu dvakrát inkasovali. Ještě do pauzy ale dokázali vyrovnat a hlavně díky třígólovému druhému poločasu nakonec vezou domů cenné tři body a první místo v tabulce.

20.kolo  •  ne 4.3.2018  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
2:5
FK Teplice

Poločas: 2:2
FC Viktoria Plzeň: Valeš – Havel, Čihák, Pihrt, Kadar, Vilček, Řezáč, Živulič, Pavlík, Pek O., Arzberger (76. Pek J.).
FK Teplice: Blažek – Zárybnický, Hasil, Kodeš, Berešík (81. Martirosjan), Novotný, Žitný (85. Prpič), Kodad, Švejda (70. Gebert), Haljeta (67. Kotrba), Díaz (75. Hruštinec).

Branky: 22. Vilček, 32. Havel – 38. Hasil, 40. a 50. Díaz, 80. Žitný, 90. Martirosjan. Rozhodčí: Rejžek – Kubec, Pečenka. ŽK: Čihák – Hasil. Diváci: 120.

Plzeňští měli hned v úvodu několik zajímavých šancí. V páté minutě se po výborné přihrávce Arzbergera dostal až před Blažka Řezáč, brankáře Teplic ale neprostřelil. Hosté dominovali v držení míče, ale jejich kombinace nevedla k zakončení, to domácí byli nebezpeční téměř z každého útoku.

Po zásluze šla také Plzeň do vedení, když ve 22. minutě Tomáš Vilček zužitkoval svoji druhou velkou šanci v utkání a přetavil ji ve vedoucí branku. Řezáč následně další gólovku spálil, ale jen pět minut nato navýšil na 2:0 krásnou střelou Milan Havel. Ten se dostal k míči po rohovém kopu, který Plzni hosté přiznali navzdory původnímu rozhodnutí rozhodčích.

Toto gesto fair play se jim nakonec vrátilo ještě před pauzou. Během dvou minut totiž Tepličtí vstřelili dvě branky – naprosto stejně jako v prvním vzájemném utkání mezi těmito soupeři. Nejprve měl štěstí kapitán Karel Hasil, který šel ve skluzu blokovat odkop domácích a míč srazil do plzeňské branky. Následně se trefil hlavou vzrůstem jeden z nejmenších hráčů na hrišti Díaz.

Právě Díaz krátce po změně stran využil hrubky Kadara a rychle otočil výsledek ve prospěch Severočechů. Plzeň si opět vytvářela šance, ani Havel, ani Vilček ale v těch svých neuspěli. V dobré pozici minul i Řezáč a Teplice opět udeřily. Deset minut před koncem chyboval ve vlastní šestnáctce Ondřej Pek a Patrik Žitný už měl snadnou práci.

V závěru měli Západočeši ještě jednu velkou šanci, Řezáčovu střelu do prázdné branky ale zablokovala hostující obrana a v posledních vteřinách přidaly Teplice ještě pátý gól. Střídající David Martirosjan dokázal asi na pátý pokus uniknout obraně i ofsajdovému praporku asistenta a nekompromisně zakončil.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.