27.05.2019
BNO - BOH
10.04.2016 | Jan Kousal

Zbrojovka v Liberci zahazovala šance a Slovanu podlehla o tři branky

LIBEREC - V 27. kole Juniorské ligy zavítala pod Ještěd brněnská Zbrojovka, která domácímu celku v průběhu zápasu pořádně zatápěla. Nakonec však zůstala jasně poražena. Slovan totiž odolal všem atakům Jihomoravanů a sám dokázal vstřelit tři branky, díky nimž se radoval z vítězství.

27.kolo  •  ne 10.4.2016  •  13:00
FC Slovan Liberec
3:0
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 2:0
FC Slovan Liberec: Kolář – Šustr, Ljulka (68. R. Pospíšil, 73. Doležal), Bláha (90. Hamada), Chlumecký, Dydowicz, Berežný, Krejčí, Frimmel, Obročník (84. Šulc), Čuřík.
FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural (71. Bednář), Zukal, Kučera (46. Krištof), M. Vintr (46. Jakeš), Praks (62. Sedláček), O. Vintr, Jovanovič, Sokol, Koláčný, D. Pospíšil (78. Gajič).
Branky: 38. Krejčí, 45. Obročník, 77. Frimmel. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Myška. ŽK: Krejčí, Berežný, Šulc, Hamada – D. Pospíšil, Šural, Sokol, Koláčný. Diváci: 80.

Brňané vlétli na domácí ve velkém stylu. Hned v 7. minutě fauloval liberecký gólman Kolář v šestnátce Marka Vintra a rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu. Sám faulovaný ale na brankáře Slovanu nevyzrál. Na druhé straně se zakončením nůžkami blýskl Ljulka, jeho akrobatická paráda ale skončila těsně nad břevnem.

Chvíli před přestávkou padl první gól utkání. Skákavý centr Martina Krejčího měl doputovat k Frimmelovi, ten ale balon pravděpodobně nezasáhl, což překvapilo i brankáře Flodera, kterému míč propadl až do brány – 1:0.

Vzápětí mohl vyrovnat Sokol, jenže Kolář na poslední chvíli jeho pokus vyškrábl mimo tři tyče. To Slovan se svojí následující šancí naložil mnohem lépe. Hostující obrana se sice správně domnívala, že Frimmel se nachází v ofsajdu, ale úplně zapomněla na dobíhajícího Michala Obročníka, který bezpečně uklidil balón k tyči Floderovy brány – 2:0.

Úvod druhého poločasu vyšel opět lépe Zbrojovce, jenže obrovský závar před Kolářem neskončil gólem. V další velké šanci Brna zase pro změnu selhal Pospíšil. Nutno však podotknout, že Kolář v liberecké brance takřka nechyboval a byl téměř nepřekonatelný, čímž často deprimoval hostující hráče.

Zbrojovka se v závěru hodně tlačila dopředu a v její obraně často vznikala okénka pro rychlé liberecké protiútoky. Jeden takový přišel v 77. minutě, kdy šli domácí dokonce ve dvou sami na brankáře. V závěru celé akce Krejčí přenechal míč Denisi Frimmelovi, který už měl práci jednoduchou a pečetil tři body Slovanu.