PRI - KAR
5 : 1
02.10.2017 | Michal Janoštík

Zlín neprohrál už šest zápasů v řadě, tentokrát vyhrál v Třinci

Junioři Zlína aktuálně zažívají úspěšné období. Od konce srpna a dohromady šest zápasů neprohráli, navíc proti Třinci uspěli za plný počet bodů a radovali se z druhé výhry v řadě. O výhře Fastavu na půdě Slezanů rozhodl dvěma góly Matěj Votava.

9.kolo  •  po 2.10.2017  •  13:00
FK Fotbal Třinec
0:2
FC Fastav Zlín

Poločas: 0:0
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň (72. Šarudi), Masař, Lanc (77. Potůček), Velner, Lasota (66. Konečný), Cieslar (81. Ceniga), Celba, Samiec, Joukl, Zahaluk (28. Markiefka).
FC Fastav Zlín: Zlámal (46. Šiška J.) – Kolář, Votava (84. Šiška P.), Holík (68. Nečas), Tkadlec, Mlýnek V., Zahradník, Podio, Štípek (52. Maršálek), Venený, Mlýnek M.
Branky: 58. a 70. Votava. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Caletka. ŽK: Samiec (TRI). Diváci: 41.

První poločas rozehráli lépe hostující hráči, kteří hráli velmi aktivně a nepouštěli soupeře k míči. Byly z toho i první dvě nebezpečné šance. Nejdříve musel Adamuška zlikvidovat technickou střelu zpoza vápna, poté si poradil s průnikem Mlýnek a jeho pokus mířený ke spodní tyči ukryl v rukavicích.

Třinci se nedařilo dostat se z tlaku, jenž si Fastav vytvářel, ale naopak hostům se nedařilo najít způsob, kterým by pokořili obranný val soupeře. Domácí sáhli i brzkému střídání, ovšem ani to nezměnilo obraz hry. Zlín se osmělil až ke konci poločasu, kdy zkoušel štěstí aspoň z dálky. Nejblíže ke skórování byl Votava, jehož technický pokus dokázal Adamuška vyškrábnout na rohový kop.

Do druhé části šel Zlín se změnou na postu brankáře. Místo Zlámala nastoupil Šiška a hned v první minutě měl co dělat, aby střelu z malého vápna po stříleném centru reflexivně vyrazil. To se mu ale povedlo a pohroma tak byla zažehnána. Hra ve druhém poločase byla daleko pohlednější a živější a do útočení se vložil i Třinec. Kapitán Velner po rohovém kopu z voleje znova provětral Šíšku, ovšem po protiútoku soupeře musel zkousnout hořkou pilulku.

Hosté se totiž mezi několika obránci prodrali až do zakončení, které sice trefilo tyč, ale hned nato se k míči dostal Matěj Votava a v poklidu jdj poslal do sítě. Hosté se tak ujali vedení a domácí museli ještě více přidat. To se sice stalo, ale Zlín dokázal tlak narušovat a dokonce to byl znova on, kdo se radoval z gólu. Matěj Votava se zapsal znovu mezi střelce poté, co jeho pravděpodobně centr nedokázal Adamuška zachytit, míč propadl až na vzdálenější tyč a od ní se odrazil do branky.

Domácí se sice ještě snažili něco s utkáním udělat, ale přes obranný val Fastavu se jim již nepodařilo dostat se k výraznější šanci a utkání tak skončilo vítězstvím 2:0 pro Zlín.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.