TRI - SLO
X
13.05.2018 | Štěpán Slovák

Zlín v nadstavbě poprvé vyhrál, rozhodla branka z úvodu

Sedmým kolem pokračovala nadstavbová část vítězů. Zlínští fotbalisté po čtyřech domácích zápasech, ze kterých posbírali pouhé dva body, cestovali do Ostravy. Ta na tom byla o něco lépe, ovšem čtvrtý vzájemný duel těchto dvou vyzněl lépe pro hosty.

7.kolo  •  ne 13.5.2018  •  11:00
FC Baník Ostrava
0:1
FC Fastav Zlín

Poločas: 0:1
FC Baník Ostrava: Budinský – Helešic, Mešaninov, Azackij, Kania, Lehnert (73. Blejchař), Bolf, Hejl (46. Ptáček), Mládek (64. Dolba), Stáňa, Kubík (64. Rizvanov).
FC Fastav Zlín: Šiška – Bijimine, Tkadlec, Nečas, Traore, Džafič (90. Hellebrand), Beauguel, Zahradník, Gettler (82. Votava), Venený, Mlýnek M. (89. Košák).

Branka: 5. Beauguel. Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Podaný. ŽK: Mešaninov – Traore, Venený. Diváci: 100.

Ostravané do tohoto duelu vstoupili aktivněji a hrálo se především před Šiškou, který musel být na pozoru. Ve čtvrté minutě domácí vybojovali rohový kop, o minutu později už prohrávali. Soupeř udeřil z první útočné akce, na jejímž konci byl zakončující Jean-David Beauguel. Jak se nakonec ukázalo, šestadvacetiletý rodák ze Štrasburku byl jediným úspěšným střelcem. Baník měl i nadále navrch, po pětadvaceti minutách měl na svém kontě šest rohových kopů a devět střeleckých pokusů, na skóre mu i nadále svítila nula.

Hosté se s postupem času dostávali do hry a dá se říci, že závěrečná patnáctiminutovka úvodní půle patřila právě jim. Zlín byl nebezpečnější, svého protivníka zatlačil hluboko na vlastní polovině, dvakrát zasahoval brankář Budinský. Hra se poměrně dost kouskovala, rozhodčí Vojkovský ukončil první poločas, do kabin šli spokojenější hosté.

Obrázek hry se ani v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky neměnil, hostující hráči kontrolovali utkání a soupeře téměř nepouštěli do zakončení, Baník se jen zřídka dostával k pokutovému území protivníka. To byla voda na mlýn pro zlínské fotbalisty, kterým se otevírala okénka domácí obrany. Většina střeleckých pokusů však skončila mimo tři tyče Budinského svatyně.

V závěru se pořádně přiostřilo na obou stranách, hra se často přerušovala, což vyhovovalo především hostům. Hlavní sudí v posledních pětadvaceti minutách udělil hned tři žluté karty. Domácím se na útočné polovině nedařilo, vždyť brankář Šiška si v druhé části hry nemusel připsal ani jeden zákrok. Problémy měl naopak Budinský, na kterého se valil jeden kontr za druhým. Ani minutové nastavení pak vzruch před hostující brankou nepřineslo, stovka diváků tak viděla vítězství Zlína.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.